Hot Widget

Φιλική ισοπαλία για τον Μακεδονικό Σιάτιστας με τον Ερμή Αμυνταίου (φωτο-βίντεο-συνεντεύξεις)

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 έμειναν Μακεδονικός Σιάτιστας και Ερμή Αμυνταίου σε φιλικό που έγινε νωρίς το απόγευμα στη Σιάτιστα.

Η Σιάτιστα βελτιωμένη σε αρκετά σημεία, ενώ οι παίκτες της είχαν την ευκαιρία να μείνουν σε ρυθμό ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της ερχόμενη εβδομάδα.
Ο Μακεδονικός ήταν αυτός που πήρε τα ηνία στο σκορ, με τον Ταφαρλή να σκοράρει στο 17ο λεπτό, ενώ ο Χαίτίδης ισοφάρισε στην επανάληψη στο 51’ για τον Ερμή Αμυνταίου.

Μακεδονικός Σιάτιστας (Καραμπατζάκης):  Κωφίδης (Πάντος), Μ. Μπούρτσος, Σβίρος, Μπατσής Χ, Μούστα, (Ζιώγας), Γ. Τσιούκρας (Μπατσής Β.), Τσιούκρας Χ. (Καρακουλάκης), (Χαντάβας), Ντόλιας, Τσακνάκης, Ταφαρλής, Παπαγαθονίκου .

Ερμής Αμυνταίου (Μαργιορίδης): Ηλιόπουλος, Πιριτσάους, Σιδηρόπουλος, Γεωργιρζίδης  Βασιλειάδης, Κουτσομήτρος, Δόνες, Αμαραντίδης, Χαμαλίδης, Τσορλίνης, Ηλιάδης, Μαρκόπουλος, Αθανασίδης, Χαϊτίδης