![](https://i.imgur.com/Jr61Y4N.jpg)
Eβδομάδα Ορθοδόξου ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ Ιεραποστολής,η τρέχουσα εβδομάδα.
Στο “Χατζηγιάννειο” Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Λαρισαίων (Τρίγωνη πλατεία,Ηπείρου και Ρούσβελτ), την Τετάρτη (28 Φεβρουαρίου) και ώρα 19,00 το βράδυ, πραγματοποιείται η ετήσια Γεν.Συνέλευση του Ορθοδόξου Ιεραποστολικού Συλλόγου “Πορεία Αγάπης”,που εδρεύει στην Λάρισα (Κωλέττη 5).
![](https://i.imgur.com/5EbyX5p.jpg)
“ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΙΕΡΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ:ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ”.
Θα υπάρξει προβολή βίντεο και φωτογραφιών από την Αφρική,που έχουν σχέση με το έργο της Ορθοδόξου Ιεραποστολής εκεί (εκπαίδευση, υγεία,εκκλησιαστικό έργο) και θα ακολουθήσει σχετική συζήτηση.
![](https://i.imgur.com/apnx7pU.jpg)
Είσθε΄ΟΛΟΙ Προσκεκλημένοι
Μετά το πέρας της ομιλίας θα ακολουθήσει η Γεν. Συνέλευση για τα μέλη, σύμφωνα με τα θέματα της ημερήσιας διάταξης.
Εκ της ΠΟΡΕΙΑ ΑΓΑΠΗΣ