Ο Δήμος Βοΐου η Δημοτική Κοινότητα Σιάτιστας και οι Αντιστασιακές Οργανώσεις σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας την 75η Επέτειο των Μαχών Βίγλας και Φαρδυκάμπου.
Ο Εορτασμός θα γίνει στον ομώνυμο χώρο της μάχης.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2018
09:30 π.μ.: Θεία Λειτουργία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημητρίου Σιάτιστας
11:00 π. μ.: Επιμνημόσυνη δέηση στο Μνημείο Φαρδυκάμπου Κατάθεση Στεφάνων Ενός λεπτού σιγή Εθνικός Ύμνος 11:30 π.μ.: Ομιλία από την κ. Βασιλική Τύρνα, Τοπική Σύμβουλο Σιάτιστας
Μνημείο Φαρδυκάμπου Ανάμνηση των μαχών της Βίγλας και του Φαρδυκάμπου (4 – 6 Μαρτίου 1943 )