Hot Widget

ΓΣ Σιάτιστας: Tα αποτελέσματα και η βαθμολογία των τμημάτων

Το εφηβικό τμήμα του Γυμναστικού έκλεισε τις υποχρεώσεις του για αυτήν την αγωνιστική περίοδο για το Πρωτάθλημα Εφήβων με ήττα από τον ΓΣ Ελίμειας με τελικό σκορ 59-55!!!

ΑΣ Αναγέννηση Σερβίων 13

Το παιδικό τμήμα στην Α αγωνιστική της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος παίδων 4' ηττήθηκε από την ομάδα του Αριστοτέλη Φλώρινας με σκορ 50-53!!!
Επόμενη αγωνιστική για το παιδικό είναι εκτός έδρας με τον ΓΣΚ Λασσάνη!!!

Η βαθμολογία του παίδων 4' ομιλου:
ΑΣ Ηρακλής Κοζάνης 2
ΦΣΦ Αριστοτέλης 2
ΓΣ Σιατιστας 1
ΓΣΚ Λασσανης 1

Παλικαρισια νίκη του Γυμναστικού Συλλόγου απέναντι στον ΓΣΚ Λασσάνη με τελικό σκορ 56-66!!!

Ο προπονητής κ οι παίχτες, που αγωνίστηκαν, έδειξαν μεγαλείο ψυχής και πάλεψαν σαν μια γροθιά να κερδίσουν το παιχνιδι, καθώς απουσίαζαν οι Αλέκος Καρακουλακης, Δημήτρης Ταφαρλης και ο Χριστόφορος Τεντουκαλης αλλά κ σε μια φάση στο πρώτο 5λεπτο του αγώνα  τραυματίστηκε ο αρχηγός της ομάδας Νίκος Ρέππας με αποτέλεσμα το βαρύ διάστρεμμα στο πόδι!!!

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: Α 16-16, Β 26-27, Γ 36-46, Δ 56-66

Οι πόντοι των παιχτων (Σιασιος): Γραβας, Σβωλης 15(1), Ρέππας Χρήστος 5, Ρέππας Νίκος  5, Γεωργακας 12(2), Παικος, Τσιαουσης 15(1), Δεληγιάννης 7, Στεργίου 6, Κατσιανης 1

Επόμενη αγωνιστική το ντέρμπι με τον Ηρακλή Κοζάνης στο ΔΑΚ Σιατιστας!!!