Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

Έσωσε την παρτίδα στο τέλος ο ΠΑΟΚ -Νέα ήττα του ΠΑΟ! (βίντεο)

Με δύο γκολ στο τέλος ο ΠΑΟΚ, 2-2 με τον Άρη

Συναρπαστικό ήταν το clasico της Θεσσαλονίκης, που διεξήχθη την Κυριακή στην Τούμπα, για την 25η αγωνιστική της Super League, με τον ΠΑΟΚ να σώζει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) απέναντι στον Άρη με δύο γκολ στο τέλος.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα τέρματα του Μπερτόγλιο (26') και του Μάνου (69'), με τον τελευταίο μάλιστα να έχει μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 0-3.

Εντούτοις, στο τέλος οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Ίνγκασον να μειώνει στο 87' και να κερδίζει πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Βιεϊρίνια.

Μετά τη χορταστική μοιρασιά στο clasico της Θεσσαλονίκης ο Άρης παρέμεινε δεύτερος, έχοντας 48 πόντους με τον ΠΑΟΚ να ακολουθεί με έναν λιγότερο και την ΑΕΚ να βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 45, έχοντας όμως την ευκαιρία να πιάσει την ομάδα του Μάντζιου στη βαθμολογία αν επικρατήσει τη Δευτέρα του Απόλλωνα Σμύρνης στο ΟΑΚΑ.

Περίπατος για τον Ολυμπιακό πριν την Άρσεναλ, 3-0 τη Λαμία

Πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός πήρε με άνεση τη νικη (3-0) απέναντι στη Λαμία στο  «Γ. Καραϊσκάκης», για την 25η αγωνιστική ττης Super League, συνεχίζοντας έτσι την προέλασή του στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Ο Μπρούμα στο 8΄, ο Φορτούνης στο 10΄ και ο Ελ Αραμπί στο 33΄ πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, που «καθάρισαν» γρήγορα το παιχνίδι και έκαναν οικονομία δυνάμεων ενόψει Άρσεναλ. Ανησυχία προκάλεσε στο «ερυθρόλευκο στρατόπεδο» ο Ουσεϊνού Μπα, που αισθάνθηκε ενοχλήσεις στη μέση και αντικαταστάθηκε.

Τρίτη διαδοχική ήττα για τον Παναθηναϊκό από τον ΠΑΣ!

Μετά τις δύο διαδοχικές ήττες του από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Κύπελλο, που είχαν ως αποτέλεσμα τον αποκλεισμό του από τα ημιτελικά της διοργάνωσης εν τέλει το... κακό τρίτωσε για τον Παναθηναϊκό.

Κι αυτό γιατί οι «πράσινοι» έχασαν το Σάββατο στο στάδιο «Ζωσιμάδες» με 1-0 από τον «Άγιαξ» της Ηπείρου, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα, μη μπορώντας έτσι να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Το γκολ που έκρινε το αποψινό ματς το πέτυχε στο 19ο λεπτό ο Μιλιντσεάνου, ο οποίος είχε μπει επτά λεπτά νωρίτερα στο παιχνίδι στη θέση του τραυματία Κρίζμαν.

Μετά την ήττα στα Γιάννενα ο Παναθηναϊκός έχασε σημαντικό έδαφος για την πρώτη τετράδα, συμπληρώνοντας τρεις αγωνιστικές μακριά από τις νίκες στο πρωτάθλημα.

Μάλιστα υποχώρησε και στην έκτη θέση, βλέποντας τον Αστέρα Τρίπολης να τον προσπερνά (σ.σ.: οι δύο ομάδες έχουν από 42 βαθμούς αλλά οι Αρκάδες υπερτερούν στην ισοβαθμία).