Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

Super League: Ήττα σοκ για τον ΠΑΟΚ... Κέρδισαν Ολυμπιακός, ΠΑΟ, ΑΕΚ και ΑΡΗ (βίντεο)

Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο, 3-2 τον ΠΑΟΚ με σούπερ ανατροπή!

Μία μεγάλη ανατροπή έκανε ο Ατρόμητος την Πέμπτη απέναντι στον ΠΑΟΚ, πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη, στον τελευταίο χρονικά αγώνα της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Οι Περιστεριώτες, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, επικράτησαν στην έδρα τους με 3-2 σκορ του «δικεφάλου» του Βορρά, κάνοντας έτσι ακόμη πιο δύσκολο το έργο των φιλοξενούμενων για τον τίτλο.

Πιο συγκεκριμένα, μετά τη σημερινή της ήττα η ομάδα του Γκαρσία έμεινε για δεύτερο διαδοχικό ματς μακριά από τις νίκες (προερχόταν από το 1-1 με την ΑΕΛ) και πλέον απέχει 10 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και τέσσερις από τον Άρη, που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.

Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης, 2-0 τον Βόλο

Για μόλις μία αγωνιστική άντεξε μακριά από τις νίκες ο Άρης, ο οποίος επιβλήθηκε την Πέμπτη με 2-0 του Βόλου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», επιστρέφοντας έτσι στις επιτυχίες στο ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Σάσα από το ύψος του πέναλτι, με τον Μπερτόγλιο στο 85' να διαμορφώνει το τελικό σκορ, λίγα μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι ως αλλαγή.

«Τρίποντο» για τον Παναθηναϊκό, 1-0 τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη

Με ένα σπουδαίο «τρίποντο» έφυγε την Τετάρτη από τη Ριζούπολη ο Παναθηναϊκός.

Οι «πράσινοι», αν και παρατάχθηκαν με αρκετές απουσίες και αγωνίστηκαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του β'΄ημιχρόνου με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Ζαγαρίτη στο 53', επιβλήθηκαν με 1-0 του Απόλλωνα, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της -εμβόλιμης- 15ης αγωνιστικής της Super League, επιστρέφοντας έτσι στις νίκες, μετά από δύο αγώνες.

Το γκολ που έκρινε το ματς το πέτυχε ο Φώτης Ιωαννίδης, ο οποίος, ανήμερα της ονομαστικής του εορτής, άρπαξε την ευκαιρία που του έδωσε ο Μπόλονι από τα... μαλλιά και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μέσω VAR ακυρώθηκαν δύο πέναλτι κι ένα γκολ των γηπεδούχων, οι οποίοι διαμαρτυρήθηκαν ουκ ολίγες φορές για τις διαιτητικές αποφάσεις.

Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο ο Νίκος Ιωαννίδης του Απόλλωνα στο 28ο λεπτό, μετά τη σφοδρή σύγκρουσή του με τον Διούδη.

Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ, 1-0 τον Παναιτωλικό

Η ΑΕΚ χάρη σε γκολ του Γαλανόπουλου (41'), επιβλήθηκε την Τετάρτη με 1-0 του Παναιτωλικού στο Ολυμπιακό Στάδιο, για την 15η αγωνιστική της Super League, επιστρέφοντας έτσι στις επιτυχίες, μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους «κιτρινόμαυρους» με τον Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο τους, ο οποίος επιχείρησε δραστικές αλλαγές, αφήνοντας στον πάγκο τους Λιβάγια, Σιμόες, Ανσαριφάρντ, ενώ έδωσε γάντια βασικού στον Αθανασιάδη αντί του Τσιντώτα.

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στην Τρίπολη, 4-0 τον Αστέρα

Σαν... σίφουνας πέρασε την Τετάρτη από την Τρίπολη ο Ολυμπιακός, επικρατώντας με το ευρύ 4-0 του Αστέρα στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», για την 15η αγωνιστική της Super League.

Οι Πειραιώτες με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν με σχετική άνεση τη νίκη και αύξησαν τη διαφορά τους από τους διώκτες τους.

Τα τέρματα των Πειραιωτών σημείωσαν οι Σεμέδο (35’), Καμαρά (40’), Φορτούνης (81’) και Μπρούμα (86’).

Πηγη: zougla.gr