Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

Super League: Μόνος πρώτος ο Ολυμπιακός... ισοπαλία για ΠΑΟ και ΠΑΟΚ! (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός ήταν ο νικητής στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 3-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής και ξέφυγαν από τους διώκτες τους στην κούρσα για την κατάκτηση του τίτλου. Με τα γκολ του Ελ Αραμπί στο 13ο και το 69ο λεπτό και το πέναλτι του Βαλμπουενά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν τους 35 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ που είχε δοκάρι στο 67’ με τον Μάνταλο έμεινε στους 24.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται πια στο +11 από την Ένωση και στο +7 από τον ΠΑΟΚ, που νωρίτερα είχε αφήσει δύο βαθμούς στο «Αλκαζάρ» απέναντι στην ΑΕΛ. Από την πλευρά τους, οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν στις αρχές του β΄ ημιχρόνου να ισοφαρίσουν, αλλά στην επόμενη φάση δέχθηκαν το 2-0 κι έτσι το ντεμπούτο του Μανόλο Χιμένεθ, στην τέταρτη θητεία του στην ΑΕΚ, συνοδεύτηκε με ήττα, για πρώτη φορά σε ντεμπούτο.

Με ένα καταπληκτικό γκολ του Δημήτρη Πινακά και ένα πέναλτι του Βιεϊρίνια στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ΑΕΛ και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Αλκαζάρ. Στο ματς που διεξήχθη στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε δοκάρι στο 43’ με τον Μουργκ.

Στο… στείρο 0-0 έμεινε το παιχνίδι για την 14η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Αρκάδες σκόραραν στο «Απόστολος Νικολαΐδης», ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.

Η έναρξη του ματς οριστικοποιήθηκε δύο ώρες πριν από τη σέντρα, εν αναμονή των αποτελεσμάτων των τελικών τεστ ανίχνευσης κορωνοϊού που έκαναν οι «πράσινοι», μετά τα τέσσερα κρούσματα σε ποδοσφαιριστές του «τριφυλλιού», που καταγράφηκαν στον αμέσως προηγούμενο έλεγχο.

Η έκπληξη της αγωνιστικής στη Λαμία όπου κέρδισε με 2-0 τον Άρη... νίκη και για τον Βόλο με 1-0 επί του Ατρόμητου Αθηνών.

Πηγη: zougla.gr