Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ, 1-0 τον Άρη στη Θεσσαλονίκη (βίντεο)

Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιβάι Γκαρσία στο 65’ η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 8η αγωνιστική της Super League.

Να σημειωθεί ότι το ματς διεκόπη για περίπου πέντε λεπτά στο 75ο λεπτό, καθώς λόγω ασυνεννοησίας βοηθού και διαιτητή η αλλαγή του Ολιβέιρα με τον Ανσαριφάρντ δεν πραγματοποιήθηκε. Εν τω μεταξύ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ακυρώθηκε γκολ του Λιβάγια με τη χρήση του VAR.

Η Ένωση, μετά από ένα κάτω του μετρίου ποιοτικά παιχνίδι, υποχρέωσε τον Άρη στην τρίτη φετινή του ήττα και τον «έπιασε» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, εννέα βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.