Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

«Πράσινο» το ντέρμπι -Νίκες για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό... στο τέλος ο Άρης πήρε βαθμό! (βίντεο)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-1 της ΑΕΚ στο αθηναϊκό ντέρμπι που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Οι «πράσινοι» που κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με τα γκολ των Μακέντα (34’) και Κουρμπέλη (45’+1), ενώ η Ένωση που δεν έδειξε το καλό της πρόσωπο κατάφερε να μειώσει με το γκολ του Ολιβέιρα στο 87’.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League. O «Δικέφαλος του Βορρά» έμεινε στο 38’ με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ελ Καντουρί με απευθείας κόκκινη κάρτα, ωστόσο στο 64’ ο Τζόλης άνοιξε το σκορ με εκπληκτικό γκολ. Μάλιστα, ο νεαρός λίγα λεπτά κέρδισε και πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ στο 70’ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-1 του Βόλου στο «Γ. Καραϊσκάκης» και ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League. Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής η ομάδα της Μαγνησίας προηγήθηκε με πέναλτι του Μπαριέντος στο 11’, ενώ τέσσερα λεπτά νωρίτερα ο Δουβίκας σημάδεψε το δοκάρι του Σα. Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Μασούρα και ο Ελ Αραμπί με χατ τρικ στο 66’, το 80’ και τις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με το σκορ στο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Άρη με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37’ με πέναλτι του Μανούσο, ενώ στην ίδια φάση αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ροζ. Το 2-0 σημείωσε στο 51’ ο Μουνίθ, ενώ για τον Άρη ισοφάρισαν οι Κάτσε (61’) και Σάσα (81’).