Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

Super League: Διπλό η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ (βίντεο)

Μία σημαντική νίκη στην προσπάθεια που καταβάλλει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος πέτυχε την Κυριακή η ΑΕΚ.

Πιο συγκεκριμένα, η «Ένωση» έφυγε με το «τρίποντο» από το «Θ. Κολοκοτρώνης», επικρατώντας με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης, για την 10η αγωνιστική της Super League και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά της από τον πρωτοπόρο, Ολυμπιακό, βγάζοντας παράλληλα αντίδραση, τρεις ημέρες μετά την ήττα-σοκ από τη Ζόρια στο ΟΑΚΑ.

Τα γκολ των νικητών τα σημείωσαν οι Μάρκο Λιβάγια (13΄) και Καρίμ Ανσαριφάρντ (58'), ενώ για τους μαχητικούς Αρκάδες είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο (πρώτος σκόρερ της Λίγκας), Χερόνιμο Μπαράλες.

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα την Κυριακή από το «Αθανάσιος Διάκος», επικρατώντας με 2-0 της Λαμίας, για την 10η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, η οποία παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της, κατάφερε να πάρει άνετα το «διπλό» στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας και πλέον επικεντρώνεται στον αγώνα της Πέμπτης με την Ομόνοια, για τους ομίλους του Europa League.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν από νωρίς το προβάδισμα, κάνοντας το 1-0 στο 12ο λεπτό με τον Τζόλη, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια στο 64΄.